De nieuwe Lef ligt in de winkel!
Een supermarkt op een universiteitscampus waar geen alcohol of sigaretten verkocht worden, klinkt dat gek? In Nijmegen wordt het waarheid. Het nieuwe filiaal van Spar University, dat 3 april opent, gaat op verzoek van de Radboud Universiteit deze producten niet verkopen.
Het uitbannen van alcohol en sigaretten is onderdeel van een bredere gezondheidsaanpak in het kleine supermarktje. Er komt meer aandacht voor gezonde producten en er is een watertappunt beschikbaar. Erwin Binneveld, de manager van Spar University, tegen de Gelderlander: ‘Gezonde producten gaan we fysiek aantrekkelijk presenteren aan de klant. Met deze formule willen we de discussie uitlokken: kies je voor een gezond product of een vette hap?’
Die vette hap is overigens wél te koop: ‘Iedereen heeft weleens een guilty pleasure. Snacks zijn dus gewoon te koop.’ Ook gaat Spar University alcoholvrij bier verkopen. Maar voor een regulier biertje of een pakje sigaretten zullen de Nijmeegse studenten een eindje verder moeten fietsen.
Datum: 20/03/2017
De zomervakantie is in volle gang. Voor de meeste mensen zijn dat dé weken in het jaar waar vol verwachting naar toe wordt geleefd. Rust, plezier, gezellligheid en genieten zijn de hoofdthema's. Doen waar je zin in hebt en loslaten waar je geen zin in hebt. Al heeft Corona er wel een klein stokje voor gestoken.
De ‘zombie drug’, een mix tussen fentanyl en het verdovingsmiddel voor vee xylazine, wordt door het Witte Huis bestempeld als een ernstige bedreiging voor de samenleving. De drug is in opkomst in Amerika en zou meer verslavend en dodelijker zijn dan andere middelen.
De mooie zusjes Noort hebben alles mee in het leven. Zo gelijkmatig en gewoontjes als hun jeugd verloopt, zo bizar en verschillend zijn hun volwassen levens. Saskia ontpopt zich als dé bestsellerauteur van Nederland. Terwijl Marieke afglijdt in de zwarte kant van het leven. Om uiteindelijk weer als échte zussen samen te komen.