De nieuwe Lef ligt in de winkel!
Een supermarkt op een universiteitscampus waar geen alcohol of sigaretten verkocht worden, klinkt dat gek? In Nijmegen wordt het waarheid. Het nieuwe filiaal van Spar University, dat 3 april opent, gaat op verzoek van de Radboud Universiteit deze producten niet verkopen.
Het uitbannen van alcohol en sigaretten is onderdeel van een bredere gezondheidsaanpak in het kleine supermarktje. Er komt meer aandacht voor gezonde producten en er is een watertappunt beschikbaar. Erwin Binneveld, de manager van Spar University, tegen de Gelderlander: ‘Gezonde producten gaan we fysiek aantrekkelijk presenteren aan de klant. Met deze formule willen we de discussie uitlokken: kies je voor een gezond product of een vette hap?’
Die vette hap is overigens wél te koop: ‘Iedereen heeft weleens een guilty pleasure. Snacks zijn dus gewoon te koop.’ Ook gaat Spar University alcoholvrij bier verkopen. Maar voor een regulier biertje of een pakje sigaretten zullen de Nijmeegse studenten een eindje verder moeten fietsen.
Datum: 20/03/2017
De gemeente Groningen probeert als eerste stad rookvrij te worden. Het college is voor en vandaag stemt de gemeenteraad hierover.
Lange tijd nadat ghb-verslaafden in herstel zijn geraakt, voelt het voor hen alsof ze in een soort film leven. Ze zijn nuchter, maar hun gevoel strompelt er in de verte nog wat achteraan. Hoe kan dat? Kent deze verslaving gevolgen die wellicht onherstelbaar zijn?
‘Ik heb altijd goed kunnen tetteren, maar na mijn scheiding werd het een probleem. Toen ging het van drinken naar zuipen. Mijn ex kreeg op een gegeven moment een hersenbloeding en is veranderd. Hij ging veel alcohol drinken en begon mij te slaan. Toen was de maat vol, in 2003 ben ik bij hem weggegaan. Twee maanden later overleed hij.’