De nieuwe Lef ligt in de winkel!
Catherine, de hertogin van Cambridge, bezocht afgelopen week het Centre for Addiction Treatment Studies in Engeland.
De vrouw van prins William zet zich al jaren in voor verslaafden in herstel en is beschermvrouw van de liefdadigheidsinstelling Action on Addiction. In het centrum sprak Catherine met mensen die in herstel zijn van een verslaving en worden opgeleid tot begeleiders van actief verslaafden. Marta Bache, een van de studenten die met Catherine sprak, zei tegen People Magazine dat ze ‘onvoorstelbaar warm’ was. Catherine feliciteerde de net geslaagden met hun diploma en sprak haar bewondering uit over de positieve verhalen van die mensen. Daarnaast sprak ze ook met docenten van de opleiding. Volgens een van de docenten erkende ze de behoefte aan professionele opleidingen, waarbij ervaringsdeskundigheid naar een hoger niveau wordt getild.
De gemeente Groningen probeert als eerste stad rookvrij te worden. Het college is voor en vandaag stemt de gemeenteraad hierover.
In de film To The Bone, die vanaf 14 juli te zien is op Netflix, speelt de Britse actrice Lily Collins een meisje met anorexia. Om de rol zo waarheidsgetrouw mogelijk neer te zetten, moest ze behoorlijk wat afvallen. Pijnlijk genoeg complimenteerden mensen in haar omgeving haar met haar magere lichaam. De actrice zelf vond dat shocking. ‘Dit is de reden waarom dit probleem bestaat’, vertelde ze later tegen haar moeder.