De nieuwe Lef ligt in de winkel!
Niet drinken is nog altijd een van de betere manieren om het risico op verschillende soorten kanker te verminderen. Dat blijk nu ook weer uit onderzoek van de Australische kankerbestrijding: mensen die dagelijks vier glazen alcohol (of meer) drinken, lopen dubbel zoveel risico op mondkanker dan mensen die niet drinken.
Het onderzoek werd sinds begin jaren '90 uitgevoerd op zo'n 41.000 volwassenen. Volgens de onderzoekers denken mensen bij risico's bij alcohol vooral aan ongelukken en geweld, en niet aan het directe verband dat er bestaat met kanker.
Onderzoekers van Brijder verslavingszorg en het AMC in Amsterdam hebben een nieuwe behandeling gevonden voor langdurige cocaïneverslaving. Het voorschrijven van langwerkende dexamfetamine resulteerde in een aanzienlijke vermindering van het cocaïnegebruik.
De gemeente Groningen probeert als eerste stad rookvrij te worden. Het college is voor en vandaag stemt de gemeenteraad hierover.