De nieuwe Lef ligt in de winkel!
Dat is althans de stelling van Eric Labourdette, de vakbondsman van de Brusselse brandweer. Volgens Labourdette komen de verslavingen door posttraumatische stress. De vakbondsleider schat dat de helft van zijn collega’s verslaafd is. Verslaving aan drank en sigaretten zouden het gevolg zijn. ‘Maar ik ken ook hulpverleners die als een gek zijn begonnen met sporten om zo hun gevoelens te onderdrukken,’ aldus Labourdette. ‘Er is dringend behoefte aan structurele bijstand voor brandweermannen. Wij zijn geen supermannen.’
De gemeente Groningen probeert als eerste stad rookvrij te worden. Het college is voor en vandaag stemt de gemeenteraad hierover.
Het roken van shisha (waterpijp) wordt vaak gezien als gezonder alternatief voor sigaretten roken. Nu blijkt dat een pijp shisha roken net zo schadelijk is voor de gezondheid als een heel pakje sigaretten.
Er is een nieuwe documentaire over Tim, a.k.a. Avicii! Sinds december 2024 te streamen op Netflix.