De nieuwe Lef ligt in de winkel!
Muizen krijgen leverschade en hebben een verhoogde kans op diabetes van de sigarettenrook die in kleren, tapijt en bankstellen trekt. Dat wezen onderzoekers van de Universiteit van California-Riverside uit. Het is nog onzeker of het bij mensen ook zo schadelijk is.
De onderzoekers stelden muizen zes maanden lang bloot aan lapjes stof waar rook was ingetrokken. Na een maand waren de ontstekingsmoleculen in hun bloed en lever de helft hoger dan bij niet-blootgestelde muizen. Na twee maanden was er nog meer celschade in de lever en hersenen. Na vier maanden waren de bloedglucose- en insulinespiegel gestegen, dat verhoogt het risico op diabetes. Na zes maanden was die spiegel nog hoger.
Derdehands rook, zo wordt de rook genoemd die wordt uitgeblazen en vervolgens in kleding of meubels trekt. Volgens hoofdonderzoeker Manuela Martins-Green is het net zo schadelijk als eerste- en tweedehands rook.
Datum: 19-09-2017
De gemeente Groningen probeert als eerste stad rookvrij te worden. Het college is voor en vandaag stemt de gemeenteraad hierover.
In de film To The Bone, die vanaf 14 juli te zien is op Netflix, speelt de Britse actrice Lily Collins een meisje met anorexia. Om de rol zo waarheidsgetrouw mogelijk neer te zetten, moest ze behoorlijk wat afvallen. Pijnlijk genoeg complimenteerden mensen in haar omgeving haar met haar magere lichaam. De actrice zelf vond dat shocking. ‘Dit is de reden waarom dit probleem bestaat’, vertelde ze later tegen haar moeder.
Als Nina speelt ze sinds jaar en dag de rol van de opstandige en eigenzinnige dochter van Ludo en Janine Sanders uit de succesvolle soapserie Goede Tijden, Slechte Tijden. Niemand zou ook maar vermoeden dat hier ooit een intens ziek en onzeker meisje onder zat. ‘Ik wist niet meer hoe ik moest leven.’