De nieuwe Lef ligt in de winkel!
Er zijn veel zorgen omtrent de gezondheid en het middelengebruik van studenten in het hoger onderwijs. Om de cijfers hiervan in kaart te brengen is een landelijke monitor nodig.
Het ministerie van Onderwijs Cultuur en Wetenschap en het ministerie van Volksgezondheid hebben opdracht gegeven voor het opzetten van een monitor. Deze opdracht hebben zij gegeven aan het Trimbos-instituut, het Rijksinstituut Volksgezondheid en Milieu , de GGD en GHOR (Geneeskundige Hulpverleners Organisaties in de Regio). De monitor zou het middelengebruik en de mentale gezondheid van studenten in het hoger onderwijs in kaart moeten brengen. Op dit moment wordt er door drie organisaties hieraan gewerkt. Dit wordt gedaan in overleg met studentenvakbonden en onderwijskoepels. De eerste meting gaat plaatsvinden in 2020, de resultaten zullen eind 2020 bekend worden gemaakt.Datum: 03/12/2019Schrijf je hier in voor onze wekelijkse nieuwsbrief.
De gemeente Groningen probeert als eerste stad rookvrij te worden. Het college is voor en vandaag stemt de gemeenteraad hierover.
De LHBTIQA+-gemeenschap drinkt meer alcohol dan de heteroseksuele cisgendergroep (personen waarbij genderidentiteit overeenkomt met geboortegeslacht). Dat zorgt voor gezondheidsproblemen.
Als Nina speelt ze sinds jaar en dag de rol van de opstandige en eigenzinnige dochter van Ludo en Janine Sanders uit de succesvolle soapserie Goede Tijden, Slechte Tijden. Niemand zou ook maar vermoeden dat hier ooit een intens ziek en onzeker meisje onder zat. ‘Ik wist niet meer hoe ik moest leven.’