De nieuwe Lef ligt in de winkel!
Partij D66 is met een plan gekomen om vapes een stuk minder aantrekkelijk te maken. Als het plan door wordt gezet, verdwijnen de vrolijke kleurtjes van de e-sigaretten.
Het lijkt dat het plan van D66 al wat voeten in de aarde heeft, want het merendeel van de Tweede Kamer is het met de partij eens. Eerder werd er al een verbod op de verschillende smaakjes van de - nu nog – kleurrijke elektronische sigaretten gelegd. De opkomst van de vapes zorgt voor een makkelijkere opstap naar het roken van sigaretten, tenminste daar is de Tweede Kamer bang voor: ‘Jongeren worden door al die tierelantijnen verleid om te gaan roken,’ aldus D66 kamerlid Jeanet van der Laan.Volgens D66 moeten de e-sigaretten zo simpel mogelijk vormgegeven worden. ‘Het liefst moeten ze lijken op een gewone sigaret. Of anders gewoon zwart wit.’ Alle kleurtjes en glittertjes zijn een hele slimme marketingtruc volgens de partij. Vandaag wordt er over de motie gestemd in de Tweede Kamer.
JZtrOcqhVfkDAPvz(14. maart 2023)
RCKNwUzukAJnho
hUowbJqm(14. maart 2023)
EMjyGDgi
De zomervakantie is in volle gang. Voor de meeste mensen zijn dat dé weken in het jaar waar vol verwachting naar toe wordt geleefd. Rust, plezier, gezellligheid en genieten zijn de hoofdthema's. Doen waar je zin in hebt en loslaten waar je geen zin in hebt. Al heeft Corona er wel een klein stokje voor gestoken.
De ‘zombie drug’, een mix tussen fentanyl en het verdovingsmiddel voor vee xylazine, wordt door het Witte Huis bestempeld als een ernstige bedreiging voor de samenleving. De drug is in opkomst in Amerika en zou meer verslavend en dodelijker zijn dan andere middelen.
De meerderheid van de Tweede Kamer vindt dat post- en pakketbedrijven strenger moeten controleren op drugs die via pakketten worden verstuurd. Dit zou in samenwerking moeten met het kabinet.