De nieuwe Lef ligt in de winkel!
Tencent, een Chinese techgigant, gaat strengere regels invoeren om minderjarige gamers te registeren. Vanaf volgende week moeten gamers hun echte naam invoeren voordat ze beginnen met spelen. Hiermee probeert het bedrijf gameverslavingen tegen te gaan.
Gameverslavingen zijn een groot probleem in China. De maatregel geldt voor de populaire onlinegame Kings of Honours. Het spel wordt gespeeld zonder speciale gamecomputer en bereikt hierdoor een groot, jong publiek. De Chinese overheid ontvangt alle data van Tencent en achterhaalt daarmee de leeftijd van de gamer. Wanneer een gamer minderjarig is, wordt de speeltijd van de speler verkort. Twaalfjarigen mogen een uur gamen per dag en dertien- tot achttienjarigen twee uur per dag.
07/09/2018Schrijf je hier in voor onze wekelijkse nieuwsbrief.
De gemeente Groningen probeert als eerste stad rookvrij te worden. Het college is voor en vandaag stemt de gemeenteraad hierover.
De LHBTIQA+-gemeenschap drinkt meer alcohol dan de heteroseksuele cisgendergroep (personen waarbij genderidentiteit overeenkomt met geboortegeslacht). Dat zorgt voor gezondheidsproblemen.
In de Rotterdamse haven is afgelopen jaar aanzienlijk minder drugs onderschept dan de jaren ervoor. In de havens van Noord-Brabant en Zeeland is de hoeveelheid toegenomen, maar dit lijkt niet met elkaar te maken te hebben.