De nieuwe Lef ligt in de winkel!
Uit een proef met muizen blijkt dat de verleiding om drugs te gebruiken minder is als je intellectueel wordt uitgedaagd. Een stimulerende leeromgeving kan het beloningssysteem in het brein herprogrammeren. Dit blijkt uit onderzoek van de Berkeley University.
De muizen werden dagelijks op nieuwe verkenningstochten werden gezet, waarin zij bijvoorbeeld lekkere hapjes moesten vinden. Zij hadden vervolgens veel minder de behoefte om naar een ‘cocaïnekamer’ te gaan. Als ze vervolgens toch wel cocaïne kregen toegediend, dan had dit veel minder invloed op hun beloningssysteem. Uit vorige studies bleek al dat omgevingsfactoren het beloningssysteem kunnen beïnvloeden. Hoewel dit onderzoek zich alleen baseert op een dierproef, blijkt dat een korte intellectuele interventie het brein al zodanig kan herprogrammeren, dat je er ook op langer termijn profijt van hebt.
De gemeente Groningen probeert als eerste stad rookvrij te worden. Het college is voor en vandaag stemt de gemeenteraad hierover.
Met onderstaande korte quiz over alcoholisme test je jouw feitelijke kennis van alcoholisme. Wij vonden hem best moeilijk. Weet jij de vragen goed te beantwoorden?
‘Ik heb altijd goed kunnen tetteren, maar na mijn scheiding werd het een probleem. Toen ging het van drinken naar zuipen. Mijn ex kreeg op een gegeven moment een hersenbloeding en is veranderd. Hij ging veel alcohol drinken en begon mij te slaan. Toen was de maat vol, in 2003 ben ik bij hem weggegaan. Twee maanden later overleed hij.’