De nieuwe Lef ligt in de winkel!
Het Trimbos-instituut heeft de Nederlandse kennismonitor over alcohol 2022 uitgebracht. In totaal deden er 5.900 respondenten mee. Een belangrijke ontdekking is dat weinig mensen het verband tussen alcohol en kanker leggen.
In totaal weet 37 procent van de Nederlandse bevolking dat er een verband is tussen alcohol en kanker. Het Trimbos-instituut schrikt van deze cijfers: ‘Het is belangrijk dat hier verandering in komt, mensen hebben immers het recht om geïnformeerd te worden over de risico’s van alcoholgebruik,’ aldus Trimbosonderzoeker Carmen Voogt.Andere cijfersIets minder dan de helft van de respondenten weet niet dat het drinken van alcohol tijdens de zwangerschap kan leiden tot miskraam, huilbaby’s en leer- en gedragsproblemen. Ook heeft 41 procent van de Nederlandse bevolking een erg positieve houding tegenover alcohol. Daarnaast denkt 16 procent van de deelnemers dat het erg schadelijk is om af en toe één glas te drinken. 61 procent denkt dat het heel erg schadelijk is om dagelijks meer dan één glas te drinken. Voor meer cijfers kun je hier het onderzoek van het Trimbos-instituut vinden.
De gemeente Groningen probeert als eerste stad rookvrij te worden. Het college is voor en vandaag stemt de gemeenteraad hierover.
Verslaafd aan gokken: zijn opa was het, zijn vader Luc Nilis én hijzelf, al had hij dat jaren niet door. Voormalig PSV’er Arne Nilis (25) werd afgelopen jaar na één tweet gebombardeerd tot boegbeeld van de Belgische gokverslaafden. Hij pleit nu voor erkenning van het ziektemodel en betere zorg. ‘Mijn naam heeft voor- en nadelen. Nu krijg ik de kans om te spreken en iets bij te dragen.’
Als Nina speelt ze sinds jaar en dag de rol van de opstandige en eigenzinnige dochter van Ludo en Janine Sanders uit de succesvolle soapserie Goede Tijden, Slechte Tijden. Niemand zou ook maar vermoeden dat hier ooit een intens ziek en onzeker meisje onder zat. ‘Ik wist niet meer hoe ik moest leven.’