Nog dagen voordat de nieuwe Lef in de winkel ligt!
Er geldt een alcoholverbod op meerdere plekken in Rotterdam sinds 1 januari. Ook als diegene geen overlast veroorzaakt, riskeert diegene een boete.
Op sommige plekken in Rotterdam is er veel overlast op straat. Door alcoholgebruik wordt deze overlast vaak erger. Daarom wil de politie kunnen ingrijpen voordat de overlast uit de hand loopt. Als er geen alcoholverbod is dan kunnen ze pas ingrijpen als er sprake is van overlast. Om die reden is er nu in meerdere gebieden een alcoholverbod ingesteld. Zo hoeft de politie niet meer aan te tonen wie welke overlast veroorzaakt heeft. Als iemand geopende fles alcohol bij zich heeft op straat, is dit voldoende voor een proces-verbaal.
Het roken van shisha (waterpijp) wordt vaak gezien als gezonder alternatief voor sigaretten roken. Nu blijkt dat een pijp shisha roken net zo schadelijk is voor de gezondheid als een heel pakje sigaretten.
De zussen Eva (34) en Renee (29) Kelder debuteerden in mei 2014 tegelijkertijd met een boek. Algemeen thema: er niet willen zijn en je niet goed genoeg voelen. Bij Renee resulteerde dat in een autobiografie over haar ghb-verslaving. Eva schreef een roman. Twee zussen, een gedachte. De liefde straalt er vanaf in het emotionele gesprek.
De gemeente Groningen probeert als eerste stad rookvrij te worden. Het college is voor en vandaag stemt de gemeenteraad hierover.