De nieuwe Lef ligt in de winkel!
Voor Caribisch Nederland komt vanaf 2019 jaarlijks zo'n 1 miljoen euro extra beschikbaar om roken, overgewicht en problematisch alcoholgebruik tegen te gaan. Daarentegen worden gezond eten, bewegen en sporten gestimuleerd. Dat maakte staatssecretaris Paul Blokhuis (VWS) bekend bij zijn bezoek aan Saba en Sint Eustatius.
Blokhuis: 'Op Bonaire, Saba en Sint Eustatius wordt relatief niet zoveel gerookt. Vrouwen roken en drinken er veel minder dan mannen maar hebben vaker ernstig overgewicht en bewegen minder. We moeten hier dus niet aankomen met dezelfde ideeën en campagnes als in Europees Nederland maar samen met Caribische Nederlanders aan de slag om iets te bedenken dat hier het beste effect heeft.'Daarom gaat de staatssecretaris samen met de 'bijzondere gemeenten' en maatschappelijke organisaties om tafel om een Caribisch Preventie- en Sportakkoord te sluiten. Onderwerpen die zeker aandacht krijgen zijn gezonde schoolmaaltijden en extra inzet van buurtsportcoaches.
27/06/2018
(Foto van twitterpagina van Paul Blokhuis)
De gemeente Groningen probeert als eerste stad rookvrij te worden. Het college is voor en vandaag stemt de gemeenteraad hierover.
Lange tijd nadat ghb-verslaafden in herstel zijn geraakt, voelt het voor hen alsof ze in een soort film leven. Ze zijn nuchter, maar hun gevoel strompelt er in de verte nog wat achteraan. Hoe kan dat? Kent deze verslaving gevolgen die wellicht onherstelbaar zijn?
‘Ik heb altijd goed kunnen tetteren, maar na mijn scheiding werd het een probleem. Toen ging het van drinken naar zuipen. Mijn ex kreeg op een gegeven moment een hersenbloeding en is veranderd. Hij ging veel alcohol drinken en begon mij te slaan. Toen was de maat vol, in 2003 ben ik bij hem weggegaan. Twee maanden later overleed hij.’