De nieuwe Lef ligt in de winkel!
De SP wil dat de Inspectie voor de Gezondheidszorg artsen voor de tuchtraad brengt. Patiënten die zichzelf beschadigen worden namelijk door veel artsen bewust onverdoofd gehecht op de Eerste Hulp.
SP-kamerlid Renske Leijten reageerde geschokt toen het NCRV-programma Beschadigd op de buis verscheen. Meerdere patiënten, die zichzelf verwondingen aanbrachten, vertelden in het programma zonder verdoving op de Spoedeisende Hulp gehecht te zijn. Daarnaast laten de patiënten weten dat artsen weinig begrip tonen en mensen die zichzelf beschadigen langer laten wachten. Renske Leijten vindt dat artsen daarmee hun artseneed overtreden. Artsen dienen verplicht elke patiënt in medische nood te helpen en diens leiden te verlichten.
Het roken van shisha (waterpijp) wordt vaak gezien als gezonder alternatief voor sigaretten roken. Nu blijkt dat een pijp shisha roken net zo schadelijk is voor de gezondheid als een heel pakje sigaretten.
De gemeente Groningen probeert als eerste stad rookvrij te worden. Het college is voor en vandaag stemt de gemeenteraad hierover.
De zussen Eva (34) en Renee (29) Kelder debuteerden in mei 2014 tegelijkertijd met een boek. Algemeen thema: er niet willen zijn en je niet goed genoeg voelen. Bij Renee resulteerde dat in een autobiografie over haar ghb-verslaving. Eva schreef een roman. Twee zussen, een gedachte. De liefde straalt er vanaf in het emotionele gesprek.