De nieuwe Lef ligt in de winkel!
Het AMC, de Universiteit van Amsterdam en een aantal verslavingsinstellingen zijn bezig met een grootschalig onderzoek naar de werking van Baclofen bij alcoholverslaving.
Daarvoor zoeken zij alcoholverslaafden die nog actief verslaafd zijn en op zoek zijn naar hulp. Eerder onderzoek wees al uit dat het medicijn de zucht naar drank zou verkleinen. Het huidige onderzoek is bedoeld om de mogelijke therapeutische werking van een hoge dosis Baclofen bij de behandeling van alcoholverslaving kritisch te testen. Om het middel in de toekomst effectief in te zetten, wordt nu ook onderzocht voor wie het medicijn goed werkt. Alcoholverslaafden die deel willen nemen kunnen zich aanmelden via baclofenstudie-fmg@uva.nl. Deelname is vrijwillig en wordt therapeutisch begeleid.
De gemeente Groningen probeert als eerste stad rookvrij te worden. Het college is voor en vandaag stemt de gemeenteraad hierover.
Lange tijd nadat ghb-verslaafden in herstel zijn geraakt, voelt het voor hen alsof ze in een soort film leven. Ze zijn nuchter, maar hun gevoel strompelt er in de verte nog wat achteraan. Hoe kan dat? Kent deze verslaving gevolgen die wellicht onherstelbaar zijn?
‘Ik heb altijd goed kunnen tetteren, maar na mijn scheiding werd het een probleem. Toen ging het van drinken naar zuipen. Mijn ex kreeg op een gegeven moment een hersenbloeding en is veranderd. Hij ging veel alcohol drinken en begon mij te slaan. Toen was de maat vol, in 2003 ben ik bij hem weggegaan. Twee maanden later overleed hij.’