De nieuwe Lef ligt in de winkel!
Het AMC, de Universiteit van Amsterdam en een aantal verslavingsinstellingen zijn bezig met een grootschalig onderzoek naar de werking van Baclofen bij alcoholverslaving.
Daarvoor zoeken zij alcoholverslaafden die nog actief verslaafd zijn en op zoek zijn naar hulp. Eerder onderzoek wees al uit dat het medicijn de zucht naar drank zou verkleinen. Het huidige onderzoek is bedoeld om de mogelijke therapeutische werking van een hoge dosis Baclofen bij de behandeling van alcoholverslaving kritisch te testen. Om het middel in de toekomst effectief in te zetten, wordt nu ook onderzocht voor wie het medicijn goed werkt. Alcoholverslaafden die deel willen nemen kunnen zich aanmelden via baclofenstudie-fmg@uva.nl. Deelname is vrijwillig en wordt therapeutisch begeleid.
De ‘zombie drug’, een mix tussen fentanyl en het verdovingsmiddel voor vee xylazine, wordt door het Witte Huis bestempeld als een ernstige bedreiging voor de samenleving. De drug is in opkomst in Amerika en zou meer verslavend en dodelijker zijn dan andere middelen.
Onderzoekers van Brijder verslavingszorg en het AMC in Amsterdam hebben een nieuwe behandeling gevonden voor langdurige cocaïneverslaving. Het voorschrijven van langwerkende dexamfetamine resulteerde in een aanzienlijke vermindering van het cocaïnegebruik.
De mooie zusjes Noort hebben alles mee in het leven. Zo gelijkmatig en gewoontjes als hun jeugd verloopt, zo bizar en verschillend zijn hun volwassen levens. Saskia ontpopt zich als dé bestsellerauteur van Nederland. Terwijl Marieke afglijdt in de zwarte kant van het leven. Om uiteindelijk weer als échte zussen samen te komen.