De nieuwe Lef ligt in de winkel!
‘Ik was dronken’ is nooit een excuus geweest voor wangedrag, maar vanaf volgend jaar kan deze smoes alleen nog meer problemen opleveren. Gisteren heeft de Eerste Kamer een wetsvoorstel van minister van Veiligheid en Justitie Ard van der Steur aangenomen. Hierdoor vermeldt de politie voortaan in het proces-verbaal wanneer een verdachte onder invloed van drugs of alcohol is geweest.
Op dit moment maakt de politie nog geen melding van drank- of drugsgebruik bij een misdrijf, dus heeft het ook geen invloed op de strafmaat. Per 1 januari 2017 komt hier verandering in. Wanneer de politie aanwijzingen ziet dat een geweldsmisdrijf of vandalisme onder invloed van drank of drugs is gepleegd, kan een middelenonderzoek worden uitgevoerd. Als hieruit blijkt dat het misdrijf onder invloed is gepleegd, wordt dit vermeld in het proces-verbaal. Door deze vermelding kan de rechter hiermee rekening houden als hij een straf oplegt.
Datum: 28/09/2016
De gemeente Groningen probeert als eerste stad rookvrij te worden. Het college is voor en vandaag stemt de gemeenteraad hierover.
Verslaafd aan gokken: zijn opa was het, zijn vader Luc Nilis én hijzelf, al had hij dat jaren niet door. Voormalig PSV’er Arne Nilis (25) werd afgelopen jaar na één tweet gebombardeerd tot boegbeeld van de Belgische gokverslaafden. Hij pleit nu voor erkenning van het ziektemodel en betere zorg. ‘Mijn naam heeft voor- en nadelen. Nu krijg ik de kans om te spreken en iets bij te dragen.’
Als Nina speelt ze sinds jaar en dag de rol van de opstandige en eigenzinnige dochter van Ludo en Janine Sanders uit de succesvolle soapserie Goede Tijden, Slechte Tijden. Niemand zou ook maar vermoeden dat hier ooit een intens ziek en onzeker meisje onder zat. ‘Ik wist niet meer hoe ik moest leven.’