De nieuwe Lef ligt in de winkel!
‘Ik was dronken’ is nooit een excuus geweest voor wangedrag, maar vanaf volgend jaar kan deze smoes alleen nog meer problemen opleveren. Gisteren heeft de Eerste Kamer een wetsvoorstel van minister van Veiligheid en Justitie Ard van der Steur aangenomen. Hierdoor vermeldt de politie voortaan in het proces-verbaal wanneer een verdachte onder invloed van drugs of alcohol is geweest.
Op dit moment maakt de politie nog geen melding van drank- of drugsgebruik bij een misdrijf, dus heeft het ook geen invloed op de strafmaat. Per 1 januari 2017 komt hier verandering in. Wanneer de politie aanwijzingen ziet dat een geweldsmisdrijf of vandalisme onder invloed van drank of drugs is gepleegd, kan een middelenonderzoek worden uitgevoerd. Als hieruit blijkt dat het misdrijf onder invloed is gepleegd, wordt dit vermeld in het proces-verbaal. Door deze vermelding kan de rechter hiermee rekening houden als hij een straf oplegt.
Datum: 28/09/2016
De zomervakantie is in volle gang. Voor de meeste mensen zijn dat dé weken in het jaar waar vol verwachting naar toe wordt geleefd. Rust, plezier, gezellligheid en genieten zijn de hoofdthema's. Doen waar je zin in hebt en loslaten waar je geen zin in hebt. Al heeft Corona er wel een klein stokje voor gestoken.
De ‘zombie drug’, een mix tussen fentanyl en het verdovingsmiddel voor vee xylazine, wordt door het Witte Huis bestempeld als een ernstige bedreiging voor de samenleving. De drug is in opkomst in Amerika en zou meer verslavend en dodelijker zijn dan andere middelen.
De meerderheid van de Tweede Kamer vindt dat post- en pakketbedrijven strenger moeten controleren op drugs die via pakketten worden verstuurd. Dit zou in samenwerking moeten met het kabinet.