De nieuwe Lef ligt in de winkel!
Het Trimbos-Instituut organiseert een bijeenkomst in Utrecht voor rokers die willen meedenken over een nieuwe app. Het is een ‘stoppen met roken’ app, die mensen die een stoppoging doen moet ondersteunen.
De bijeenkomst vindt plaats op donderdag 23 november of op woensdag 29 november en wordt gegeven door twee medewerkers van het Trimbos. Zij leggen de plannen van de app voor en vragen de deelnemers om hun mening over de functies van de app en hoe deze eruit zou moeten zien. De app is voor iedereen die dit jaar een stoppoging heeft gedaan of van plan is te stoppen met roken.
In april vorig jaar lanceerde het Trimbos de Stopstone app. Deze werd ruim 3700 keer gedownload. De app had als doel om jongeren die gemotiveerd waren om te stoppen met roken, te ondersteunen.
De gemeente Groningen probeert als eerste stad rookvrij te worden. Het college is voor en vandaag stemt de gemeenteraad hierover.
De LHBTIQA+-gemeenschap drinkt meer alcohol dan de heteroseksuele cisgendergroep (personen waarbij genderidentiteit overeenkomt met geboortegeslacht). Dat zorgt voor gezondheidsproblemen.
In de Rotterdamse haven is afgelopen jaar aanzienlijk minder drugs onderschept dan de jaren ervoor. In de havens van Noord-Brabant en Zeeland is de hoeveelheid toegenomen, maar dit lijkt niet met elkaar te maken te hebben.