De nieuwe Lef ligt in de winkel!
De gespecialiseerde GGZ-instelling Human Concern opent in oktober een vestiging in Tilburg. Mensen met eetstoornis hoeven dan niet meer naar de randstad te reizen.
Steeds meer mensen zoeken hulp voor hun eetstoornis. ‘Dit leidt tot onacceptabel lange wachttijden. Erg schrijnend gezien het geestelijk en lichamelijk leed waarmee deze aandoeningen gepaard gaan’, aldus directeur Jouke Hoeksma. Na Amsterdam, Den Haag, Bilthoven, Zwolle en een centrum in Portugal wordt Tilburg de zesde vestigingsplaats van Human Concern. Er kunnen straks meer dan honderd patiënten geholpen worden aan de Berglandweg (voormalige locatie Berglandkliniek). Het gaat om ambulante zorg: iedereen volgt een (dag)behandeling, individueel of in groepssessies.
Datum: 23/08/2017
De gemeente Groningen probeert als eerste stad rookvrij te worden. Het college is voor en vandaag stemt de gemeenteraad hierover.
In de film To The Bone, die vanaf 14 juli te zien is op Netflix, speelt de Britse actrice Lily Collins een meisje met anorexia. Om de rol zo waarheidsgetrouw mogelijk neer te zetten, moest ze behoorlijk wat afvallen. Pijnlijk genoeg complimenteerden mensen in haar omgeving haar met haar magere lichaam. De actrice zelf vond dat shocking. ‘Dit is de reden waarom dit probleem bestaat’, vertelde ze later tegen haar moeder.