De nieuwe Lef ligt in de winkel!
Een dag voor iedereen die meer wil weten over (het herstellen van) eetstoornissen. De Dag tegen eetstoornissen vindt plaats in Gent op 27 september 2015 in de Tinnenpot.
Mensen die zelf een eetstoornis (gehad) hebben, maar ook mensen die in hun omgeving ervaring hebben met eetstoornissen zijn welkom. Het doel van de dag is om mensen op een laagdrempelige manier te informeren, stimuleren en inspireren. Zo wordt er onder andere gesproken (ervaringsverhalen, herstelverhalen) en je kunt meedoen aan workshops. Ook kun je kijken naar de voorstelling ‘Stillen’ waarin Maartje Wikkerink haar ervaringen met een eetstoornis (en het herstel) verwerkt.
Meer informatie vind je op http://www.anbn.be/dag-tegen-eetstoornissen
De ‘zombie drug’, een mix tussen fentanyl en het verdovingsmiddel voor vee xylazine, wordt door het Witte Huis bestempeld als een ernstige bedreiging voor de samenleving. De drug is in opkomst in Amerika en zou meer verslavend en dodelijker zijn dan andere middelen.
Onderzoekers van Brijder verslavingszorg en het AMC in Amsterdam hebben een nieuwe behandeling gevonden voor langdurige cocaïneverslaving. Het voorschrijven van langwerkende dexamfetamine resulteerde in een aanzienlijke vermindering van het cocaïnegebruik.