De nieuwe Lef ligt in de winkel!
Volgens het OM (Openbaar Ministerie) is het onmogelijk om tot juli te handhaven op het lachgasverbod dat in is gegaan op 1 januari. Volgens de politie zat er te weinig tijd tussen de aankondiging en het daadwerkelijke verbod.
Er is volgens de politie meer tijd nodig omdat ‘er wijzigingen van de ICT en werkafspraken gemaakt moeten worden.’ De politie heeft hiervoor tot 1 juli de tijd. Dit nieuws komt naar boven een week nadat duidelijk werd dat lachgas lucratiever is na het verbod.Dat er helemaal niet opgetreden gaat worden is volgens de politie niet waar. Lachgas zal in beslag genomen worden, maar de vervolging van het bezit vindt pas plaats als de politie de zaken op orde heeft. ‘Als lachgas de verkeersveiligheid in gevaar brengt, zullen we dat echt niet laten lopen,’ aldus een politiewoordvoerder aan de Telegraaf.
De gemeente Groningen probeert als eerste stad rookvrij te worden. Het college is voor en vandaag stemt de gemeenteraad hierover.
Er is een nieuwe documentaire over Tim, a.k.a. Avicii! Sinds december 2024 te streamen op Netflix.
Nieuw onderzoek laat zien dat 28,8 procent van de dak- en thuislozen in België kampt met een verslaving. Verder blijkt dat dertig procent mentale problemen ervaart en veertien procent met beide problemen worstelt.